معرفی سیستم

وبلاگ
یادداشت های من دیگه هیچ چیز رو فراموش نکن!

آموزش فعال سازی پست الکترونیک در اندروید

یکی از ویژگی های خوبی که در سرویس "یادداشت های من" می توانید از آن استفاده کنید، ویژگی یادآوری یادداشت ها می باشد، برای مثال اگر شما برای مدیریت چک های خود از این سامانه استفاده میکنید، یادآوری تاریخ چک حداقل 1 روز زودتر از موعد آن برای شما بسیار مطلوب خواهد بود.

یکی از روشهایی که از طریق آن این سامانه می توانید در یادآوری یادداشت ها به شما کمک کند، از طریق پست الکترونیک است. در این روش شما نیاز به پرداخت هزینه اضافه نخواهید بود.

شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر بیاید و فکر کنید اگر خودتان به پست الکترونیک مراجعه نکنید این یادآوری ارزشی نخواهد داشت و شاید شما در طول هفته یک بار هم صندوق پست الکترونیک خود را بررسی نکنید.

اما اگر شما از گوشی های هوشمند مانند گوشی هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده میکنند استفاده میکنید، دیگر نیازی به این نیست تا خود به صندوق پست الکترونیک مراجعه کنید. بلکه می توانید اطلاعات مربوط به صندوق پست الکترونیک را در گوشی خود ثبت کرده و از این به بعد گوشی بصورت خودکار صندوق پستی را بررسی کرده و در صورتی که ایمیلی دریافت کردید همانند پیام کوتاه به شما اطلاع دهد. در این پست با روش فعال کردن Email در سیستم عامل اندروید آشنا می شویم.


1- ابتدا از بین برنامه های موجود برنامه Email را پیدا کرده و آن را اجرا کنید.


2- از آنجا که اولین بار است این برنامه را اجرا میکنید، با صفحه Email account روبرو می شوید. باید در این صفحه آدرس ایمیل و کلمه عبور خود را وارد کنید. در وارد کردن آدرس ایمیل خود دقت کنید که باید آدرس بصورت کامل یادداشت شود. اگر در سرویس دهندگان معروف و معتبر چون Yahoo,Gmail,Hotmail و امثال آن عضو هستید در این مرحله دکمه Next را انتخاب کنید. در غیر این صورت با انتخاب Manual setup نوع ایمیل خود را از حالات Pop3 یا IMAP و یا Exchange انتخاب کنید و اطلاعات مربوط به سرور ایمیل را متناسب با انتخاب خود وارد کنید.


3- با انتخاب کلید Next در صورتی که به اینترنت متصل باشید پیغام Checking incoming server setting… نمایش داده شده و آدرس ایمیل و کلمه عبور یادداشت شده بررسی میگردد. اگر در این مرحله پیغام Username or password incorrect نمایش داده شود به این معنی است که آدرس ایمیل و یا کلمه عبور خود را در مرحله 2 به درستی وارد نکرده اید. روی دکمه Edit Details فشرده و آدرس ایمیل و کلمه عبور خود را مجدد وارد کنید. اما اگر پیغامی با عنوان Power saving option را مشاهده کردید به معنی این است که ارتباط شما با سرور ایمیل به درستی برقرار شده است. روی دکمه ok بفشارید.


4-گزینه inbox checking frequency را روی گزینه Every 30 minutes و یا کمتر قرار دهید. همچنین مطمئن شوید گزینه Notify me when email arrives انتخاب شده باشد. این عمل باعث می شود تا به صورت خود کار هر 30 دقیقه یکبار صندوق پستی شما بررسی گردد و اگر ایمیل جدیدی دریافت کرده باشید به شما اطلاع داده شود.


5- در صفحه Your account is set up, and email is on its way! می توانید یک نام انتخاب کنید که البته کاملا اختیاری بوده و می توانید دکمه Next را انتخاب کنید.


بعد از اتمام مراحل بالا گوشی شما آماده می باشد. فقط دقت کنید در زمانی که در سامانه یادداشتی را ایجاد می کنید در قسمت "نوع یادآوری" حتما بخش "پست الکترونیک" را انتخاب کرده باشید.

2.00 (40.0%) 1 votes
1396/06/25
نظر شما در مورد این مطلب: robotchecker
نظرات سایر کاربرین:

فاطمه ظریف هوشیار

Zarifhoshyar@yahoo.co.uk


عالی

مدیر سایت


سلام، اگر مجوز دسترسی به App را در ایمیلتان ایجاد نکرده باشید امکان برقراری وجود نخواهد داشت لطفا پست مربوط به مجوز دسترسی به App ها در ایمیل یاهو را مطالعه فرمایید

رحیم


سلام من در یاهو ایمیل دارم با وجود اینکه کلمه عبورم رو درست وارد میکنم باز خطا میده مشکل از کجاست؟ اندروید گوشی من 4.2.2 هست ایا اشکال از نسخه اندروید هست